Technológie

Technológie

Potlač textilu – Nažehlovacie fólie Flex a Flock

  • Fólie Flex a Flock sú vhodné na potlač tričiek, bavlnených a polyesterových textilov.
  • Ich základnou vlastnosťou je, že úplne pokryjú plochu textilu.
  • Flex pôsobí ako jemná pogumovaná látka, Flock má zase zamatový účinok.
  • Používajú sa na individuálnu alebo na malosériovú výrobu.
  • Správne vyrezaný tvar z fólie vyžaduje vektorovú grafiku. Nie je použiteľný v prípade fotiek, len s inými tlačiarňami (pigment, ecosolvent, UV),alebo verzie so sublimačnou technológiou.
  • Fólie sú odolné pri každodennom používaní, perú sa pri 40-60 stupňovej teplote, je možné aj suché čistenie.

SIEŤOTLAČ

Sieťotlač je jednou z najtradičnejších a svojimi možnosťami použitia aj najuniverzálnejších tlačiarenských techník na potláčanie rôznych materiálov a predmetov. Jej výhodou je možnosť potláčať širokú škálu náročnejších povrchov, ktoré nie sú ideálne rovné a hladké. Na rozdiel od ofsetovej a digitálnej tlače sa neobmedzuje iba na papier a tenké plošné materiály, ale umožňuje potláčať širokú škálu povrchov a tvarov s náročnejšou povrchovou úpravou, problémom nie je ani hrúbka, alebo veľkosť potláčaného produktu. Výkon samotnej tlače, a v konečnom dôsledku aj výrobné náklady sa odvíjajú od potláčaného materiálu, nákladu kusov a farebnosti motívu tlače, preto je použitie tejto technológie výhodné len pri objednávke väčších mnoźstiev potlačeného tovaru.

Princíp technológie sieťotlače spočíva v pretláčaní hmoty farby cez očká textilnej sieťoviny priamo na potláčaný povrch. Šablónou ktorá reguluje miesta pretlačenia farby na podklad, je prevažne polyesterová sieťovina rôznej hrúbky a hustoty, natiahnutá na pevnom ráme.

Túto technológiu odporúčame a využívame pri hromadných objednávkach väčších množstiev. Potlač touto technológiou je najkvalitnejšia a najtrvácnejšia aktuálny cenník a množztevné zľavy pri väčších objednávkach môžete vidieť tu.

DIGITALNÁ TLAČ

Veĺkou výhodou tejto technológie je, že umožňuje rýchlu a kvalitnú potlač ktorú je možné vyhotovovať v objednávkach, ktoré sú kusové (až vo veľkosti formátu A4).

V našej spoločnosti dispoujeme technológiou digitálnej  tlače pomocou špeciálneho transferového papiera na tlačiarni OKI ES 942 OWT. Túto technológiu využívame na potlač bavlneného a iného texitlu vzormi s vysokým rozlíšením (fotky, obrázky...). Technológia je výhodná pre kusové objednávky a potlač na biele ako aj farebné tričká nakoľko tlačí bielu farbu ako podklad.

Tlač bielym tonerom ponúka dizajnérom, grafickým štúdiám a ďalším firmám, ktoré sa zaoberajú grafikou, novú flexibilitu pri tlači priamo vo firme.

SUBLIMAČNÁ TLAČ

Moderná technológia sublimačnej tlače zabezpečuje najkvalitnejší digitálny prenos tlače a trvanlivosť.
Hlavné výhody sublimačnej tlače sú nízke investičné náklady, limitovaná edícia logovania, tlač fotografií. Podstatou technológie sú špeciálne chemické vlastnosti sublimačných farieb, kde pri správnej teplote a tlaku sa stanú štrukturálnou súčasťou materiálu.
Obvyklým materiálom na tlač je polyester (výnimkou je Chromablast technológia). Pri pevných materiáloch (keramika, kov, drevo, sklo a pod.), sa odporúča potiahnúť látky špeciálnym sublimačným lakom. Sublimačnou technológiou nie je možné tlačiť na kožu alebo na neošetrenú plochu. Médiá, ktoré sa používajú pri sublimačnej tlači sú atramentové sety a sublimačný papier.

Kde sa používa sublimačná tlač?
Reklama a reklamné darčeky: zástavy, tašky, šály, vankúše, obojky, oblečenie, najmä na športové veci.
Pevné materiály:plasty, dosky, hrnčeky, vankúše, puzzle a iné dekoračné materiály.
Interiéry: dlaždice, záclony, obrusy, tienidlá s emblémami vo fotoštúdiách.

Aké sú prednosti sublimačnej tlače?
Sublimačná farba je dokonale odolná voči umývaniu a čisteniu. Neostane len na povrchu materiálu, ale vnikne aj do pórov.
Za relatívne nízke počiatočné investície, ponúknete klientom originálne a kvalitné výrobky. Neexistujú žiadne vedľajšie náklady, preto je sublimačné tlač hospodárna na kusové objednávky.

Doprava zdarma

               INFOLINKA:
              0905 688 875
         Dostupnosť linky:
       09:00 - 18:00 PO - PIA
                   EMAIL:
          info@fajntricko.sk

  Stante sa našim fanúšikom
    odkazodkazodkaz

Akceptujeme platby kartou

  master mastercrd visa

bitcoin

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Pre zlepšenie našich služieb používame cookies. Informácie o súboroch cookies a ako môžete zabrániť ich používaniu tu.